Obchody Tygodnia Papieskiego w naszym warsztacie

                                                                         

 

          Zakończyliśmy dzisiaj obchody Tygodnia Papieskiego, który zorganizowaliśmy z okazji Dnia Papieskiego. Przypada on na 16 października, a obchodzony jest na całym świecie zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

         Już od początku tego tygodnia nasi uczestnicy przygotowywali się do konkursu wiedzy o papieżu Janie Pawle II. W tym celu obejrzeli dwa filmy: „Karol Wojtyła – nasz papież” oraz „Świadectwo”. Po zapoznaniu się z historią życia małego Karola oraz losami Karola jako papieża, podopieczni mieli za zadanie rozwiązać quiz zawierający 26 pytań. Każdy z naszych uczestników przygotował swoją cząstkę różańca św., które złączyliśmy w jedną całość. Oprócz tego niektórzy uczestnicy samodzielnie wykonali piękne prace plastyczne, które wypełniły warsztatową gazetkę.

         Finałem Tygodnia Papieskiego były wydarzenia, które odbyły się w czwartek i piątek. W tych dniach odwiedził nas ks. prałat Kazimierz Kaczor, który przedstawił nam swoje wspomnienia związane z pielgrzymką do Rzymu. Opowiedział wiele ciekawostek dotyczących Ojca Świętego. Ponadto mogliśmy obejrzeć jego zbiór pamiątek przywiezionych z pielgrzymek z całego świata.

         Po tych wspaniałych wrażeniach uczestnicy skupili się na rozwiązaniu quizu. Test dla niektórych był łatwy, niektórym przysporzył trochę trudności. Jednak wszyscy byli zadowoleni, bo czekała wspaniała nagroda… Każdy otrzymał kremówkę i dyplom. Planowany jest z tej okazji również wyjazd do kina na polską komedię, który jest jedną z nagród za zaangażowanie uczestników w tych dniach.

         Kolejnym punktem świętowania było wspólne śpiewanie pieśni, szczególnie lubianych przez naszego ukochanego Ojca Świętego. Śpiewaliśmy przy akompaniamencie naszego kierownika Pawła Borowicza, razem z członkami Zarządu PSONI Koło w Haczowie.