Na zajęciach w pracowni ogólnotechnicznej uczestnicy uczą się wycinania odręcznego i według szablonów elementów kształtowych z forniru, prawidłowego i bezpiecznego posługiwania się pistoletem klejowym, nożami, wybijakami i sekatorami oraz bejcowania i lakierowania. Pracownia wykonuje podpałki grillowe z resztek wikliny, przedmioty dekoracyjne z forniru tj. bukiety z różami, ramki i dekoracje z kwiatowymi elementami, bombki wiszące, poduszki dekoracyjne, makaty, obrazki, serwety, narzuty na łóżko. Ponadto uczestnicy wykonują ręcznie malowane bieżniki, obrusy, poszewki z koronką, siatki na zakupy. Rehabilitacja w ramach pracowni ogólnotechnicznej to też – podobnie jak na pozostałych pracowniach dbanie o porządek, sprzątanie według ustalonego planu, uczestnictwo w treningu ekonomicznym i w imprezach okolicznościowych, w przygotowanie których angażują się uczestnicy.
Pracownia multimedialna to miejsce, w którym uczestnicy maja możliwość rozwoju umiejętności i zdobywania wiedzy przede wszystkim z zakresu obsługi komputera, programów komputerowych, a także urządzeń biurowych. Pracownia wyposażona jest w 3 zestawy komputerowe z dostępem do Internetu, drukarkę laserową , cyfrowy aparat fotograficzny, laminator, bindownicę, gilotynę do papieru. Nasi podopieczni uczą się posługiwać edytorem tekstu, zapisywać informacje w folderach, na pamięci przenośne. Formatują teksty, aby były one przejrzyste i czytelne. Nabywają lub doskonalą umiejętności posługiwania się wyszukiwarką internetową.
Praca z komputerem wpływa na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej, poprawę sprawności manualnej oraz logicznego myślenia.
Pracownia komputerowa ściśle współpracuje z innymi pracowniami działającymi w ramach WTZ.
Pracownia rękodzieła artystycznego prowadzi zajęcia rehabilitacyjne w zakresie kształtowania i doskonalenia funkcji motorycznych i manualnych, doskonalenia koordynacji wzrokowo – ruchowej, wyrabiania poczucia estetyki, dokładności, systematyczności i odpowiedzialności za powierzoną pracę, racjonalnego wykorzystania materiału, posługiwania się narzędziami. Podopieczni rozwijają tu umiejętności rozłożenia pracy w czasie, współdziałania w grupie. Na pracowni rękodzieła artystycznego podopieczni poznają różne metody arteterapii oraz ergoterapii. Do najważniejszych technik stosowanych w tej pracowni należy decoupage jako sztuka dekorowania przedmiotów za pomocą kompozycji
z papierowych serwetek, papieru ryżowego, czy papieru decoupage. Przy zastosowaniu specjalnych środków podopieczni tworzą spękania jedno i dwuskładnikowe. Ozdabiają tą techniką: butelki, tacki, ramki, pudełka, zegary, skrzynki czy słoiki.
Rehabilitacja zawodowa w pracowni stolarskiej polega na poznawaniu możliwości zastosowania drewna, tworzyw drzewnych oraz uczy różnych technologii obróbki drewna tj. wyrzynanie, przecinanie, struganie, profilowanie, szlifowanie, wiercenie, wykańczanie powierzchni przez lakierowanie, obrabianie wąskich płaszczyzn w elementach płytowych i właściwy sposób ich łączenia. W ramach prowadzonej terapii zajęciowej na pracowni stolarskiej uczestnicy mają okazję zapoznać się z różnorodnymi maszynami , urządzeniami oraz narzędziami stolarskimi, do których należą np.: wyrzynarka, frezarka, wypalarka, wiertarka udarowa, poziomica.
Uczestnicy uczą się wiercenia na złącza kołkowe i wkręty, montażu w całość gotowych wyrobów, oklejenia wąskich płaszczyzn okleiną drewnopodobną, zasad trasowania i mocowania akcesorii meblowych. W zależności od predyspozycji i umiejętności manualnych podopieczni obsługują niektóre elektronarzędzia takie jak: wiertarkę ręczną i pionową, wkrętarkę akumulatorową, szlifierkę oscylacyjną i taśmową. Podopieczni pracowni stolarskiej dbają o porządek na pracowni oraz utrwalają wiedzę z zakresu BHP obsługi urządzeń, maszyn i narzędzi stolarskich.
W ramach zajęć prowadzonych na pracowni wikliniarskiej uczestnicy doskonalą umiejętności wyplatania koszy i innych elementów z wikliny. W zależności od możliwości uczestnicy stosują różne techniki plecionkarskie, wykonują dna owalne i tradycyjne okrągłe oraz pokrywy górne. Poznają także technikę oplatania sklejki drewnianej do form o różnej wielkości. Na pracowni wykonuje się różnego rodzaju kosze, tacki, skrzynie, elementy stroików. Celem pracowni wikliniarskiej jest rozwijanie ekspresji, ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości i uwagi. Co więcej praca ta pobudza wyobraźnię, uczy dyscypliny i współpracy w grupie. Wyplecione prace dają uczestnikom wiele satysfakcji, często są wykorzystywane do kompozycji kwiatowych, biorą udział w wystawach, cieszą się powodzeniem na kiermaszach.